Рушiєм нацiонального є дух, а екзистенцiею духу є мова.
[Вiльгельм Гумбольт]

РЕКЛАМА

Останні новини

Написав Олексій 16-08-2015
2015-08-16-09-10-13Коли певною мовою перестають спілкуватися діти — це свідчить про серйозну загрозу...
Написав Анатолій Пікуль 04-09-2013
-revolution-ukraine- Багато хто з нас розуміє, що щось у нашій країні йде не так. Але не знає, як цьому...
Написав Ольга Пугач 06-11-2012
2012-11-13-14-03-20 Пам’яті Ростислава Івановича ДОЦЕНКА – письменника, перекладача,...
Написав КУЦЕНКО Григорій Петрович 26-10-2012
-75- 75 РОКІВ ТОМУ. 27 (13 за старим стилем) жовтня 1937 р. САНДАРМОХ...
Написав Тарас Ковальський 06-04-2012
-lr Ретроспектива почнеться 26 квітня 2012 року Показ фільмів режисера Івана...
Написав Тарас Ковальський 06-04-2012
2012-04-06-17-06-00 Незважаючи на поширене переконання «Кіно – вигадка, яка не впливає безпосередньо...
Написав Тарас Ковальський 28-03-2012
-c------- Сайт www.inthefog-movie.com розповідає про другий ігровий фільм режисера Сергія Лозниці,...
Написав Тарас Ковальський 15-03-2012
l-r---- 14 березня 2012 року (в середу) «Україна молода» опублікувала матеріал Валерія...
Написав Тарас Ковальський 27-02-2012
l-r- В лютому 2012 року в науковий обіг надійшла книга відомого мистецтвознавця Миколи...
Написав Ольга Пугач 26-02-2012
2012-02-26-20-02-44 Було це у перші роки відновлення української незалежності. У пошуках сонця та...
Написав Новинар 22-02-2012
q-140q- "Чардинін 140" – серія ретроспективних показів формату "німе кіно + жива музика", у...
Написав Тарас Ковальський 08-02-2012
stus-i-vinnychyna У свідомості багатьох Василь Стус народжений  і вихований Донеччиною, її...
Написав Новинар 06-02-2012
-q-q Запрошуємо на прем’єрний показ документального фільму Віталія...
Написав Ольга Пугач 04-02-2012
2012-02-04-18-36-25 Шановне товариство! Пропонуємо вам познайомитись з однією з багаточисельних...
Написав Новинар 03-04-2011
2011-12-08-16-15-05   В Україні про вердикт Венеціанської комісії щодо коаліційного...
Ласкаво просимо, госте!
Ім'я користувача Пароль: Запам'ятати мене

ЗНИКНЕ МОВА – ЗНИКНЕ Й ДЕРЖАВА
(1 чол.) (1) гість
  • Сторінка:
  • 1

ТЕМА: ЗНИКНЕ МОВА – ЗНИКНЕ Й ДЕРЖАВА

ЗНИКНЕ МОВА – ЗНИКНЕ Й ДЕРЖАВА 15 року, 2 міс. тому #716

  • Оксана
ЗНИКНЕ МОВА – ЗНИКНЕ Й ДЕРЖАВАХвилю стурбованості усіх, хто по-справжньому вболіває за долю України викликали події, які відбулися у Верховні Раді України 19 вересня ц.р. Саме того дня були ухвалені закони про статус державного службовця, до положень якого додали обов’язкове володіння держслужбовця російською мовою та про порядок проведення всеукраїнських референдумів.
Протестуючи проти цих нищівних для України тенденцій, ВУТ „Просвіта” ім. Тараса Шевченка зініціювала проведення „круглого столу” „Захистимо Україну, її державність і мову”, засідання якого відбулося 24 вересня.Із вступним словом на засіданні звернувся до присутніх голова Товариства, народний депутат України Павло Мовчан:
- На жаль, сьогодні йдеться про ті два законопроекти, які, по суті, є антиконституційними. Закон про державного службовця став „пробною кулею”, аби випробувати на міцність все українське. Ми з групою депутатів вже підготували закон про неприйнятність цього закону, але чи наберемо ми необхідну кількість голосів, аби відкинути ці антидержавницькі закони – це проблематично. Ситуація в Україні досить небезпечна. Ми застерігаємо „політичних гравців”, які загралися, які в ім’я виборів жертвують Україною. Українська мова повинна бути у тому статусі, який зафіксований у Конституції України.
Розділив думки Павла Мовчана професор, заступник голови ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка, доктор філологічних наук, професор Олександр Пономарів. Він згадав радянську соціалістичну республіку, коли не було закону про мови, але усі держслужбовці володіли українською мовою. Сьогодні ж у нашому уряді чимало таких, які нею не володіють і не користуються. З розпачем говорив він і про те, що у окремих регіонах, наприклад, у Донецьку, Криму, Одесі міськради приймають закони, аби функціонувала лише російська мова, по школах „психологічно катують” учителів української мови, зриваються меморіальні дошки, присвячені українським діячам, влаштовуються бешкети біля приміщень „Просвіти” та ін. Такого неподобства не було навіть у радянській Україні.
Сповнений хвилюванням за долю України був виступ заступника голови Всеукраїнського товариства „Просвіта”, письменника та відомого громадського діяча Василя Фольварочного:
- У 2006 році з ініціативи Товариства „Просвіта” було створено координаційний штаб „Захистимо Україну”, метою якого було об’єднання всіх консолідованих на той час громадських патріотичних сил, аби привернути увагу влади та всього українського суспільства до крайньої небезпеки, в якій опинилася тоді Батьківщина. Після перемоги на чергових і позачергових виборах демократичних сил і створення демократичної коаліції, вперше зажевріла надія, що буде покінчено з протидержавним антиукраїнським курсом. Але, на жаль, сьогодні після розвалу коаліції демократичних сил з’явилася ще більша небезпека втратити незалежність нашої держави. Тому ми повинні об’єднати усі сили, підняти громадськість для боротьби за Україну.
Член Головної ради ВУТ „Просвіта” ім. Т.Шевченка, письменник Олександр Шокало наголосив, що мова – це сакральна людська основа і посягання на неї сьогодні є „злочинною акцією, якою вноситься розкол у суспільство”.
Віктор Баранов, секретар ради НСПУ, голова Київської організації НСПУ зазначив, що мова – це наш останній бастіон і якщо ми втратимо її, як, майже, втратили інформаційний простір, - втратимо й Україну. „Проблема у тому, що сьогодні ігноруються звернення еліти нації до високопосадовців, нас ніхто не хоче слухати...” – сказав він.
Про необхідність інформування населення всієї України говорила письменниця, заслужений журналіст України, головний редактор газети “Слово Просвіти” Валентина Давиденко. Вона звернулась до керівників обласних „Просвіт” із проханням активніше доносити до людей у областях та районах інформацію про такі вкрай важливі для нашої країни події, боротися за інформаційний простір.
На засіданні „круглого столу” виступив голова Криворізької „Просвіти” Микола Коробко, який наголосив на тому, що просвітяни регіону зараз не мають підтримки ні на урядовому, ні на національному рівні, тож для боротьби за українську мову, за незалежність слід об’єднуватися силами та залучатися підтримкою керівництва країни.
Сповнені переживаннями за політичну ситуацію в країні, яка є основою нищення української нації, та вболіваннями за національність України були виступи голови Вишгородського районного об’єднання ВУТ „Просвіта” ім. Т. Шевченка, письменника Олександра Дробахи та кандидата економічних наук Володимира Лященка.
Від імені молоді виступив на засіданні член Головної ради ВУТ “Просвіта” Євген Букет.
- Ми є свідками руйнації всього українського вже не один десяток років і як елемент – це руйнація мови. На даний час по Україні друкується лише 8% україномовних музичних дисків, з яких 2% - найбільш популярні гурти, а 5% - це академічна, рокова й народна українська музика. – Такими даними оперував у своїй доповіді заслужений працівник науки і техніки України, професор Юрій Гандзюк. – Молодь не слухає українське, ми втрачаємо мовне середовище ще у дитячому віці. Навіть ті діти, які зростають в україномовних сім’ях, сідають у 8-10-річному віці за комп’ютер і по 1,5 години перебувають виключно у російськомовному середовищі. Тому й чиновники розмовляють російською і голосують за ті закони, які дають право їм розмовляти тою мовою, якою вони володіють.
У виступах усіх учасників „круглого столу” „Захистимо Україну, її державність і мову” лунали заклики до єднання громадськості для захисту державності України, повносиле утвердження української мови та культури. 

Re: ЗНИКНЕ МОВА – ЗНИКНЕ Й ДЕРЖАВА 15 року, 2 міс. тому #717

  • Дід Панас
  • Поза форумом
  • Administrator
  • Постів: 70
  • Репутація: 0

Із вступним словом на засіданні звернувся до присутніх голова Товариства, народний депутат України Павло Мовчан:
- На жаль, сьогодні йдеться про ті два законопроекти, які, по суті, є антиконституційними. Закон про державного службовця став "пробною кулею", аби випробувати на міцність все українське. Ми з групою депутатів вже підготували закон про неприйнятність цього закону, але чи наберемо ми необхідну кількість голосів, аби відкинути ці антидержавницькі закони - це проблематично.


У мене питання до пана Мовчана: "Навіщо "великі Просвітяни" підтримали цей антиконституційний закон"? Я для себе не можу зрозуміти. Навіщо підтримувати законопроект, якщо через пару днів готувати інший законопроект про неприйнятність вже прийнятого, або таким чином намагаються імітувати діяльність, або ці люди вже до такої міри нагліють, що роблять свої оборудки не криючись.


Ситуація в Україні досить небезпечна. Ми застерігаємо "політичних гравців", які загралися, які в ім`я виборів жертвують Україною. Українська мова повинна бути у тому статусі, який зафіксований у Конституції України.В цій ситуації пан Мовчан мабуть про себе. Бігає від однієї політичної групи до іншої, при цьому думаючи куди краще податись, де більше заплатять!
  • Сторінка:
  • 1
Час створення сторінки: 0.16 секунд

Просвітянські видання

Василь Чепурний

Акурайку

Категорія: Просвітянські видання

Максим Рильський, Максим Рильський

Життя духовного основа

Категорія: Просвітянські видання

Ніна Солтановська, Ніна Солтановська

"Хто ми?"

Категорія: Просвітянські видання

Ніна Вітушко, Ніна Вітушко

"Просвіта" - наша доля

Категорія: Просвітянські видання


Книги ВЦ "Просвіта"

Цей день в українській історії

3 грудня 1722
Народився Григорій Савич Сковорода, український мандрівний філософ (+1794)

3 грудня 1897
Народився Андрій Головко, український радянський письменник (+1972)

3 грудня 1937
Народився Іван Сльота, український хоровий диригент і композитор, народний артист України

3 грудня 2004
Верховний Суд України ухвалив рішення, згідно з яким результати виборів Президента України 21 листопада 2004 року були сфальсифіковані (дії Центральної виборчої комісії визнано незаконними, а протокол ЦВК - недійсним).

3 грудня 1976
У Києві зданий в експлуатацію Московський міст через Дніпро

3 грудня 1920
Міхаїла Фрунзе призначено командувачем радянських збройних сил України і Криму.

3 грудня 1932
Постановою Ради Народних Комісарів УСРР заборонено торгівлю м’ясом і худобою в областях України, які ухиляються від виконання плану заготівлi м’яса. Постанова стала однією з причин Голодомору 1933 року

3 грудня 1918
Тимчасовий робітничо-селянський уряд України, наслідуючи російський Совнарком, ухвалив декрет про створення Всеукраїнської надзвичайної комісії у справах боротьби з контрреволюцією, спекуляцією, саботажем і посадовими злочинами (ВУЧК)

Переглянути всі події.

Авторські блоги

Друзі сайту

Всеукраїнська тижнева газета Сіверщина Молода Просвіта
МВарта Просвіта
НСПУ Портал Українців Одещини

Читайте також:

relatedArticles

©2007 - 2023 Вільний просвітянський портал "Просвітянин". Всі права захищено.
Дизайн розроблено Avis. Кооринатор сайту - Ольга Пугач. Адміністратор - Анатолій Пікуль
Hosted by OpenPortal
Вся інформація, що розміщена на сайті, взята з відкритих джерел.
[Vox.com.ua] 
Портал українця