О.О. Потебня (1835-1891) - росiйський та український мовознавець iз свiтовим iменем, автор, зокрема, славетної чотиритомної працi "Из записок по русской грамматике" - стверджував: "Без знання її [української мови] українськi устремлiння виявляться збудованими на пiску".
Події останнього часу, такі, як припинення вакцинації, порушення кримінальної справи, усунення з посад низки високопоставлених службовців Мінохоронздоров'я, зустріч Президента з правоохоронцями, гучні заяви окремих політиків та політичних сил — все це дає підставу сподіватися, що винні в порушеннях, які поставили під загрозу здоров'я мільйонів українців, будуть виявлені і покарані.
До уваги дівчат-підлітків та їх мам! ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ДОНЬЦІ ТА МАМІ ПРО НОРМАЛЬНИЙ СТАТЕВИЙ РОЗВИТОК ДІВЧАТ Шкіряк-Нижник З.А., Веріженко Т.А., Числовська Н.В.
ДУ „Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України”
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Київ
Підлітковий вік – важливий час у житті кожноїлюдини, перехід від дитинства до дорослого життя. Саме в цей час формується ставлення до свого здоров’я, окреслюється місце поняття „здоров’я” в системі особистих цінностей. Дуже важливим в цей вік є можливість отримати належну інформацію про різні аспекти життя, які пов’язані із здоров’ям, що допоможе сформувати звички та розвити навички, які сприятимуть збереженню свого здоров’я. Надзвичайно важливим для майбутнього життя є процес статевого дозрівання.
ЯКИМИ ЗРОСТАЮТЬ НАШІ МОЛОДШІ ШКОЛЯРИ (результати епідеміологічних досліджень „Сім’я та діти України”)
Шкіряк-Нижник З.А., Числовська Н.В. ДУ „Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України”, Київ Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Київ, Україна
В кількох регіонах України під керівництвом ДУ „Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України” при підтримці міжнародного центру Фогарті (Національні Інститути здоров‘я США) та Грейт Лейкс Центрів при Іллінойському Університеті в Чикаго виконується довготривале епідеміологічне дослідження “Сім’я і діти України” по вивченню сучасних умов та чинників формування здоров‘я дітей. Нами було обстежено 2140 школярів 7-8 річного віку в мм. Києві, Маріуполі, Дніпродзержинську, Красному Лучі.
Шкільний вік у нашій країні починається з 6-7 років. Дитина в цей час виходить із періоду безпечного дитинства, коли всі бажання зі словами: “Я хочу”, поступаються словам: “Ти повинен”. Тобто, 7-річна дитина переживає непросту стресову ситуацію в своєму житті. Це батькам слід пам’ятати.
Розумову зрілість дітей 7-річного віку характеризує нормальний інтелект і застосування його в школі: дитина протягом уроку може сидіти спокійно, підкорятися правилам, що панують у дитячому колективі, успішно соціально адаптуватися в школі, подолавши та переживши нові форми людських стосунків.