Визначний художник минулого сторіччя Казимир Малевич, «Чорний квадрат» якого, виставлений вперше у 1915 році, ознаменував початок нової мистецької доби, народився 23 лютого 1978 р. у Києві, помер у 1935 в Петербурзі, прах художника було перевезено до Москви і поховано у підмосковній Немчинівці. Природно, що ім’я художника згадується у ці дні і в столицях, і не лише в них. Зауважими принагідно, що художник вважав себе українцем, хоча світу і до сьогодні подається як видатний російський художник.
Творчість відомого київського митця В. Гарбуза щільно переплетена із сучасним життям та має тісний зв’язок з оточенням, якому притаманне право до вільного творчого вираження.
1. Обмежуйте присутність російської навколо себе, відмовтеся від усього російськомовного, наскільки це можливо. Дивіться україномовні новини, читайте україномовні книжки, слухайте українську музику (до речі, у Києві вам в цьому допоможе радіо "Київ" 98.0 FM і продавці музики біля головпоштамту). Таким чином набереться не лише пасивний мовний запас, а й справжнє відкриття досі невідомої, неймовірно багатої культури.
Генеральна рада Світової організації торгівлі сьогодні на своєму засіданні у Женеві схвалила вступ України до СОТ. Як передає кореспондент УНІАН, зокрема, головуючий на засіданні Генеральної ради посол Республіки Чилі Маріо МАТУС, який опікується у СОТ українським питанням, поставив на голосування рішення щодо схвалення звіту робочої групи та проекту протоколу про вступ України до СОТ. Генеральна рада СОТ підтримала ці рішення, після чого М.МАТУС привітав з цим присутнього на засіданні Президента України Віктора ЮЩЕНКА. Посол нагадав, що урочиста церемонія підписання протоколу відбудеться о 17.15 за київським часом, а також зазначив, що повноправним членом СОТ Україна стане через 30 днів після ратифікації документа у Верховній Раді.
Побутова українська мова у нас на третину засмічена Українська моваіншомовними словами (російськими, польськими, англійськими тощо). Виправити ситуацію допоможе самодисципліна, самонавчання українців і постійна реклама на державних, місцевих та приватних телевізійних каналах, радіо на зразок: "Хочеш добра Україні - розмовляй літературною мовою!", "Українцю! Допоможи українцеві розмовляти літературною мовою!". Як на мене, проблема полягає в тому, що Українська держава самоусунулась від здійснення послідовної та цілеспрямованої мовної політики. Це, напевно, через те, що серед вищих державних службовців у Києві, Севастополі, Сімферополі, обласних центрах, доволі мізерний відсоток осіб, які є водночас і справжніми носіями української літературної мови, і патріотами України.