Мова є тим чинником, що встановлює "природнi" межi нацiї, при цьому, будучи унiкальною системою свiтобачення й самовираження окремої нацiї, виступає не лише засобом спiлкування, а й дає змогу представникам цiєї спiльноти розумiти одне одного на глибинному, пiдсвiдомому рiвнi. [Любов Мацько]
Пропонуємо вам познайомитись з однією з багаточисельних проблем, які існують у нашому просвітянському просторі. Мова йде про повну відсутність можливості обігріву клубних приміщень селища Макошине Менського р-ну Чернігівської обл.. Гуртківці – це діти, які прагнуть занять за будь-якої температури у класах. Ми хочемо допомогти їм зігріти ці класи.
Ми маємо Звернення від директора клубу Циганка В.Я. щодо надання допомоги у придбанні двох опалювальних не газових котлів. Характеристики агрегатів: назва АТМОS-Drevoplyn ДС 255, потужність 25 квт, розміри 1120/590/1045, вага 306 кг. Ціна (на червень 2011 р.) - 1850 євро за один. Йдеться про сучасні опалювальні пристрої на енергоощадних технологіях. Це на сьогодні найоптимальніший варіант. Комунікації у приміщенні клубу підведено. Цього вистачило б для опалення у осінньо-весняний період чотирьох класів клубу, у яких проводять заняття з співу та танців, акробатики, гімнастики, заняття з гри на музичних інструментах, репетиції драмгуртка тощо.
Нам треба зібрати 3 700 євро або біля 40 000 грн.
Тисяча відвідувачів сайту по 40 грн – цілком посильно, згодні?
Макошинці будуть Вам щиро вдячні за допомогу у вирішенні цього питання.
Внески можна надіслати на рахунки благодійної організації «Нащадки Аратти», що діє у Макошині, голова правління Наталія Іванівна Колесник.
1. Банк: Менське відділення №3 ВАТ Ощадбанку м. Мена Чернігівської області, Україна. Код 343110. Макошинська благодійна організація «Нащадки Аратти», Р/р 26006300310. Голова організації Колесник Наталя Іванівна, тел. 04644 – 4-11-87, (050)24-22-939.
В Україні про вердикт Венеціанської комісії щодо коаліційного законопроекту про мови чули тільки зі слів двох членів Комісії від України - Марини Ставнійчук та Сергія Ківалова. Марина Іванівна наполягала, що Венеціанська комісія забракувала коаліційний проект, визнала його незбалансованим й таким, що суперечить Конституції України. Представники влади називали його упередженим, зокрема, нардеп регіонал Сергій Ківалов висловив рішучу незгоду з висновками Венеціанської комісії. Але ж офіційно рішення було оприлюднене тільки вчора ввечері! Тому, аби кожен сам міг дізнатися, що ж там насправді понаписували в Європі, ми вирішили оприлюднити свій переклад рішення Венеціанської комісії. Аби кожен міг сам оцінити, що думають у Європі про «творіння» народних депутатів Симоненка, Єфремова та Гриневецького.
Сучасна Україна, як держава, розпочала своє існування від 1648 року, після того, як спротив козаків польській окупації українських земель очолив Богдан Хмельницький. Перша окупація України Росією продовжувалася від 1654 до 1917 року. Друга окупація України тією ж Росією продовжувалася від 1917 до 1991 року. Третя окупація України тією ж таки Росією розпочалася після обрання Президентом України 7 лютого 2010 року Віктора Януковича.
Для спрямування роботи з питань моралі зініційований процес визначення базових цінностей українця - людини, що буде образом майбутнього.
До роботи над документом запрошуються всі - наукові фахівці, громадські лідери, бізнесмени, журналісти, студенти та навіть школярі. Саме на базі цих обраних цінностей - образу майбутнього українця - і буде формуватися робоча версія Морального Кодексу Українця. Моральний Кодекс Українця - це документ, що узагальнює досвід і надає практичні рекомендації щодо поведінки кожному, хто знає: "хочеш суспільної моралі - почни із себе".
Сорок років тому, навчаючись у Київському університеті ім. Тараса Шевченка, у передмові до своєї добірки віршів, надрукованої в альманасі “Вітрила”, я написала: “Життєва філософія Григорія Сковороди зробила мене щасливою”. Відтоді багато сталося в житті. Але ці слова можу повторити й сьогодні. Тому з великою цікавістю відвідала мистецький захід у Національному музеї літератури України “Артем Ведель — Григорій Сковорода: культурологічні паралелі життя і творчості”.