З’явилася перша книга циклу романів «Симон Петлюра» Вийшла в світ перша книга циклу історичних романів «Симон Петлюра» («Стриножені коні») письменника, драматурга, заслуженого діяча мистецтв, заступника голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Василя Фольварочного.
Василь Іванович охрестив своє дітище на кількох репрезентаціях у Тернополі, адже саме в тернопільському видавництві «Джура» народилася книга. І її художнє оформлення здійснив тернополянин — відомий у краї живописець та графік Євген Удін. Зрештою, сам автор родом із Тернопілля — села Нападівки на Лановеччині, куди частенько навідується до своєїх матері й сестри. Перша репрезентація відбулася в обласній бібліотеці для дітей, наступні — в університетах та школах. Василь Фольварочний не приховував емоцій, які зазвичай хвилею накривають автора від першої зустрічі зі щойно віддрукованою книгою. Він висловив захоплення якістю поліграфії, оформлення й подякував видавництву за працю, виконану з любов’ю. Ті, котрі стежать за сучасним літературним процесом краю, вже мали змогу познайомитися з уривками роману, що публікувалися в журналі «Літературний Тернопіль», газетах «Літературна Україна» та «Слово Просвіти». Перша книга циклу вийшла з друку напередодні 130-річчя з дня народження Симона Петлюри. Протягом 2009 року — Року Петлюри в Україні — світ побачать наступні три-чотири романи циклу. Василь Фольварочний — автор восьми поетичних книжок, чотирьох публіцистичних, чотирьох романів і двадцяти п’яти п’єс — за сім літ написав п’ять книг роману-епопеї, а всього їх має бути десять. Вивчаючи постать Симона Петлюри, пан Василь вирішив створити не монографію, а художню річ, аби читач сприймав твір серцем, душею. Автор поставив собі за мету передусім змалювати особистість, а вже через неї — історичний період, «щоби комусь із молодих захотілося пройти життям Петлюри». Василь Іванович каже, що писав передусім для молодого читача, бо він має знати свою історію. На зустріч із земляками Василь Фольварочний прибув зі своєю дружиною, письменницею Тетяною Пишнюк, котра розділила з чоловіком радість від першої зустрічі з книгою. Ліля КОСТИШИН. м. Тернопіль.
СТУС Василь Семенович -(нар. 08.01.1938, с. Рахнівка, Гайсинського р-ну, Вінницької обл. — п. 04.09.1985, сел. Кучино, Чусовського р-ну, Пермської обл.)
Видатний українсь...
ЧОРНОВІЛ ВЯЧЕСЛАВ МАКСИМОВИЧ
(нар. 24.12.1937 (за документами - 1 січня 1938), с. Єрки Звенигородського р-ну Черкаської обл. - 25.03.1999, м. Київ)
Шістдесятник, видатний ...